KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14608126
*
nr 1460 8126
Arvid Andersson
(f. 1934), Sverige
Oljemålning, Rådjur. Signerad. Olja på duk, 72x60, yttermått inklusive ram: 88x77 cm
Arvid Andersson, svensk målare född 1934.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 april 2022
kl 18:51:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/4 17:48:06
1
300 kr
10/4 22:09:12
2
400 kr
11/4 11:23:20
3
500 kr
11/4 18:14:16
2
500 kr
11/4 18:14:16
3
500 kr (Budbetjänt)
11/4 18:15:12
2
600 kr
11/4 18:18:10
3
900 kr
11/4 18:35:57
1
900 kr
11/4 18:35:57
3
900 kr (Budbetjänt)
11/4 18:46:23
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arvid andersson djur djurmotiv olja olja på duk oljemålning oljemålningar rådjur svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41
*
Arvid Andersson
Arvid Andersson, svensk målare född 1934.
Läs om budbetjänten
nr 1460 8126
Arvid Andersson
(f. 1934), Sverige
Oljemålning, Rådjur. Signerad. Olja på duk, 72x60, yttermått inklusive ram: 88x77 cm
Arvid Andersson, svensk målare född 1934.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 april 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/4 17:48:06 | 1 | 300 kr |
10/4 22:09:12 | 2 | 400 kr |
11/4 11:23:20 | 3 | 500 kr |
11/4 18:14:16 | 2 | 500 kr |
11/4 18:14:16 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
11/4 18:15:12 | 2 | 600 kr |
11/4 18:18:10 | 3 | 900 kr |
11/4 18:35:57 | 1 | 900 kr |
11/4 18:35:57 | 3 | 900 kr (Budbetjänt) |
11/4 18:46:23 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arvid andersson djur djurmotiv olja olja på duk oljemålning oljemålningar rådjur svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41